O našem vinařství

Vinařství Kvíc bylo založeno v roce 1997 Petrem Rychtaříkem a Janou Isopovou. Vlastní vinohrad o rozloze 16,5 ha se nachází na jihozápadním svahu a jistě jej nikdo nepřehlédne při cestě autem po rychlostní silnici z Prahy do Mostu.

Vybraná vína školíme starou francouzskou metodou Bâtonnage – vína jsou pak příjemně svěží, kulatá a plná. Zároveň se zvyšuje antioxidační potenciál vína. Proto se při této metodě výroby nepřidává žádná síra.

Zapojujeme se do bezobalového nakupování….. prodáváme víno do vlastních donesených nádob jakéhokoliv objemu. Vína – až budeme moci – prodáváme do skleniček, případně do vratných – zálohovaných (ne jednorázových) kelímků. A to i a hlavně na trzích.

Na vinici naleznete vinnou révu odrůd: bílé-Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Irsay Oliver, Moravský muškát, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé a červené- Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Neronet, Dornfelder a Modrý Portugal.

Víno vyrobené ve sklepě se převážně prodává v lahvích s originální etiketou a znakem královského města Slaný, druhá část pak jako sudové.

Na podzim 2013 se vinařství přestěhovalo do nově postaveného sklepa, kde je k dispozici i degustační místnost pro konání tradičních ochutnávek: Ochutnávku českých vín – (vína od malo i velkovýrobců České vinařské oblasti) a Ochutnávku mladých vín – pod názvem „Sud za sudem“ – (mladá vína ze slánských vinic.) Na podzim pak prodej burčáků s ochutnávkou. V prosinci pak předvánoční Ochutnávku všech našich lahvových vín. 

Navštivte nás v našem vinařství ve Slaném!

Můžete u nás ochutnat naše vína a odnést si několik lahví domů. Na své si přijdou i děti a řidiči, pro které máme v sezóně připravené vynikající 100% přírodní mošty bez chemické konzervace.

Co se u nás právě děje?

V případě zájmu o zasílání informací ohledně prodeje burčáku, otevírací doby
a ochutnávek, nás neváhejte kontaktovat mailem.