O našem vinařství

Vinařství Kvíc bylo založeno v roce 1997 Petrem Rychtaříkem a Janou Isopovou. Vlastní vinohrad o rozloze 16,5 ha se nachází na jihozápadním svahu a jistě jej nikdo nepřehlédne při cestě autem po dálnici z Prahy do Mostu.

Vybraná vína školíme starou francouzskou metodou Bâtonnage – vína jsou pak příjemně svěží, kulatá a plná. Zároveň se zvyšuje antioxidační potenciál vína. Proto se při této metodě výroby nepřidává žádná síra.

Zapojujeme se do bezobalového nakupování….. prodáváme víno do vlastních donesených nádob jakéhokoliv objemu. Vína prodáváme do skleniček, případně do vratných – zálohovaných (ne jednorázových) kelímků. A to i a hlavně na trzích.

Na vinici naleznete vinnou révu odrůd: bílé-Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Irsay Oliver, Moravský muškát, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé a červené- Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Neronet, Dornfelder a Modrý Portugal.

Víno vyrobené ve sklepě se převážně prodává v lahvích s originální etiketou a znakem královského města Slaný, druhá část pak jako sudové.

Na podzim 2013 se vinařství přestěhovalo do nově postaveného sklepa, kde je k dispozici i degustační místnost pro konání tradičních ochutnávek: Ochutnávku českých vín – (vína od malo i velkovýrobců České vinařské oblasti) a Ochutnávku mladých vín – pod názvem „Sud za sudem“ – (mladá vína ze slánských vinic.) Na podzim pak prodej burčáků s ochutnávkou. V prosinci pak předvánoční Ochutnávku všech našich lahvových vín. 

Navštivte nás v našem vinařství ve Slaném!

Můžete u nás ochutnat naše vína a odnést si několik lahví domů. Na své si přijdou i děti a řidiči, pro které máme v sezóně připravené vynikající 100% přírodní mošty bez chemické konzervace.

Co se u nás právě děje?

V případě zájmu o zasílání informací ohledně prodeje burčáku, otevírací doby
a ochutnávek, nás neváhejte kontaktovat mailem.